Download our Mobile App                  

  Search The Site
Top News Stories...
TheMat.com moving to USOC website platform with new look and functionality

This week, TheMat.com will move to the USOC platform, with a new look, new functionality, but with the same favorite features....

Terry Shockley named Chairman of the Board of Governors of the National Wrestling Hall of Fame

Shockley will succeed long-time chairman Jim Keen. Sr. as Chairman of the Board....

Iowa's Tony Ramos determined to finish career with NCAA title

The Hawkeye senior will battle Virginia Tech's Devin Carter in the NWCA All-Star Classic on Saturday....

NCAA announces finalist cities for its championships for 2014-18, including wrestling at all levels

Cleveland, Kansas City, Louisville, New York City, Oklahoma City, Pittsburgh, Philadelphia & St. Louis are Div. I finalists. Div. II and III finalists also announced....



Greco-Roman Pool Pairings for 58 kg, 69 kg, 85 kg, 130 kg



58 kg/127.75 lbs.

Pool 1 1. Yuriy Melnichenko (Kazakhstan) 2. Kim In-Sub (Korea) 3. Dilshod Aripov (Uzbekistan) Pool 2 4. Istvan Majoros (Hungary) 5. Ali Ashkani (Iran) 6. Koba Guliashvili (Georgia) Pool 3 7. Karen Mnatsakanya (Armenia) 8. Igor Petrenko (Belarus) 9. James Gruenwald (United States) Pool 4 10. Zetian Sheng (China) 11. Djamel Ainaoui (France) 12. Oleksan Stepanyan (Ukraine) Pool 5 13. Armen Nazarian (Bulgaria) 14. Makoto Sasamoto (Japan) 15. Brett Cash (Australia) 16. Nepes Gukulov (Turkmenistan) Pool 6 17. Mohammed Barguaoui (Tunisia) 18. Rifat Yildiz (Germany) 19. Constantin Borascu (Romania) 20. Valeri Nikonorov (Russia)

69 kg/152 lbs.

Pool 1 1. Song Sang-Pil (Korea) 2. Adam Juretzko (Germany) 3. Mattias Schoberg (Sweden) Pool 2 4. Ender Memet (Romania) 5. Filiberto Azcuy (Cuba) 6. Ali Abdo (Australia) Pool 3 7. Parviz Zaidvand (Iran) 8. Islam Duguchiyev (Azerbaijan) 9. Juha Lappalainen (Finland) Pool 4 10. Ghani Yalouz (France) 11. Csaba Hirbik (Hungary) 12. Valeri Nikitin (Estonia) Pool 5 13. Ruslan Biktyakov (Uzbekistan) 14. Heath Sims (United States) 15. Katsuhiko Nagata (Japan) Pool 6 16. Rustam Adzhy (Ukraine) 17. Vladimir Kopytov (Belarus) 18. Ryzsard Wolny (Poland) 19. Alexei Glouchkov (Russia)

85 kg/187.25 lbs.

Pool 1 1. Marko Asell (Finland) 2. Thomas Zander (Germany) 3. Hamza Yerlikaya (Turkey) Pool 2 4. Quincey Clark (United States) 5. Luis Mendez (Cuba) 6. Mohamed Mohamed (Egypt) Pool 3 7. Alexandre Menchtchikov (Russia) 8. Valery Tsilent (Belarus) 9. Vyacheslav Oliynyk (Ukraine) Pool 4 10. Toomas Proovel (Estonia) 11. Mukhran Vakhtangadze (Georgia) 12. Raatbek Sanatbaev (Kyrgyzstan) Pool 5 13. Sandor Bardosi (Hungary) 14. Martin Lidberg (Sweden) 15. Arek Olczak (Australia) 16. Eddy Bartolozzi (Venezuela) Pool 6 17. Gotcha Tsitsiashvili (Israel) 18. Fritz Aanes (Norway) 19. Yuriy Vitt (Uzbekistan) 20. Amor Bach Hanba (Tunisia)

130 kg/286 lbs.

Pool 1 1. Hector Milian (Cuba) 2. Helger Hallik (Estonia) 3. Zhao Hailin (China) Pool 2 4. Miriani Giorgadze (Georgia) 5. Dmitry Debelka (Belarus) 6. Eddy Bengtsson (Sweden) Pool 3 7. Rafael Barreno (Venezuela) 8. Georgiy Saldadze (Ukraine) 9. Laszlo Kovacs (Australia) Pool 4 10. Alexandre Karelin (Russia) 11. Sergei Moreyko (Bulgaria) 12. Mihaly Deak-Bardos (Hungary) Pool 5 13. Haykaz Galstyan (Armenia) 14. Giuseppe Giunta (Italy) 15. Rulon Gardner (United States) 16. Omrane Ayari (Tunisia) Pool 6 17. Fatih Bakir (Turkey) 18. Juri Yevseychyk (Israel) 19. Marek Sitnik (Poland) 20. David Vala (Czech Republic)
Untitled Document
   
© Copyright 2000-2014 USA Wrestling, All rights reserved.
Contents of this site may not used without the expressed written consent of USA Wrestling.