ASICS University & FILA Cadet Nationals & FILA Cadet Youth Olympic Games Qualifier
Akron, OH
April 08 - 11, 2010

University Women's Freestyle Results
Event Results
University - Women’s FS - 48 KG / 105.5 lbs Results
1st Place - Alyssa Lampe of Sunkist Kids
2nd Place - Victoria Anthony of New York AC
3rd Place - Carlene Sluberski of USOEC
4th Place - Nicole Woody of OCU/Gator WC
5th Place - Tia Forester of Cumberlands
6th Place - Patricia Hill of USOEC
1st Place Match - Alyssa Lampe (Sunkist Kids) over Victoria Anthony (New York AC) Fall 1-1, 1:52
3rd Place Match - Carlene Sluberski (USOEC) over Nicole Woody (OCU/Gator WC) Dec 3-1, 5-4
5th Place Match - Tia Forester (Cumberlands) over Patricia Hill (USOEC) Fall 4-0, 1:12

University - Women’s FS - 51 KG / 112 lbs Results
1st Place - Amy Whitbeck of New York AC
2nd Place - Gabrielle Henry of Cumberlands
3rd Place - Jacqueline Stiles of Cumberlands
4th Place - Milagros Zamora of U/C Womens WC
5th Place - Anna Cummings of King College
6th Place - Katherine Fulp-Allen of New York AC
1st Place Match - Amy Whitbeck (New York AC) over Gabrielle Henry (Cumberlands) Dec 2-1, 2-1
3rd Place Match - Jacqueline Stiles (Cumberlands) over Milagros Zamora (U/C Womens WC) Dec 4-1, 2-0
5th Place Match - Anna Cummings (King College) over Katherine Fulp-Allen (New York AC) ID

University - Women’s FS - 55 KG / 121 lbs Results
1st Place - Trinity Plessinger of Sunkist Kids
2nd Place - Jessica Medina of Sunkist Kids
3rd Place - Natasha Umemoto of OCU/Sunkist Kids
4th Place - Shauna Isbell of Lindenwood University
5th Place - Helen Manouis of New York AC
6th Place - Michaela Hutchison of OCU/Gator WC
1st Place Match - Trinity Plessinger (Sunkist Kids) over Jessica Medina (Sunkist Kids) Dec 5-1, 1-0
3rd Place Match - Natasha Umemoto (OCU/Sunkist Kids) over Shauna Isbell (Lindenwood University) Dec 5-2, 4-0
5th Place Match - Helen Manouis (New York AC) over Michaela Hutchison (OCU/Gator WC) Dec 2-0, 4-0

University - Women’s FS - 59 KG / 130 lbs Results
1st Place - Ashley Hudson of OCU/Gator WC
2nd Place - Randi Beltz of Missouri Valley Wrestling Club
3rd Place - Schuyler Brown of Gator wrestling club
4th Place - Cianah Hee of Cumberlands
5th Place - Audrey Moorehouse of OCU/Gator WC
6th Place - Luzette Villegas of Cumberlands
1st Place Match - Ashley Hudson (OCU/Gator WC) over Randi Beltz (Missouri Valley Wrestling Club) Dec 2-2, 0-4, 5-1
3rd Place Match - Schuyler Brown (Gator wrestling club) over Cianah Hee (Cumberlands) Fall 1:00
5th Place Match - Audrey Moorehouse (OCU/Gator WC) over Luzette Villegas (Cumberlands) Dec 1-0, 4-0

University - Women’s FS - 63 KG / 138.5 lbs Results
1st Place - Amberle Montgomery of OCU/Gator WC
2nd Place - Veronica Carlson of New York AC
3rd Place - Tessa Plana of OCU/Gator WC
4th Place - Lauren Larive of Cumberlands
5th Place - Pi`ikea Kalalau of Team Hawai`i
6th Place - Breisja Macera of Cumberlands
1st Place Match - Amberle Montgomery (OCU/Gator WC) over Veronica Carlson (New York AC) Fall 0:50
3rd Place Match - Tessa Plana (OCU/Gator WC) over Lauren Larive (Cumberlands) Fall 0-3, 0:33
5th Place Match - Pi`ikea Kalalau (Team Hawai`i) over Breisja Macera (Cumberlands) Fall 1:43

University - Women's FS - 67 KG / 147.5 lbs Results
1st Place - Elena Pirozhkova of Gator wrestling club
2nd Place - Christen Paysse of Cumberlands
3rd Place - Ahnjahlee Akuna of USOEC
4th Place - Frances Efiong of Missouri Valley Wrestling Club
1st Place Match - Elena Pirozhkova (Gator wrestling club) over Christen Paysse (Cumberlands) Dec 1-0, 6-0

University - Women’s FS - 72 KG / 158.5 lbs Results
1st Place - Ali Bernard of Bears Wrestling club
2nd Place - Erin Clodgo of Sunkist Kids
3rd Place - Melissa Simmons of OCU/Gator WC
4th Place - Brittney Roberts of OCU/Gator WC
5th Place - Amber Miracle of USOEC
6th Place - Emma Randall of Lock Haven University
1st Place Match - Ali Bernard (Bears Wrestling club) over Erin Clodgo (Sunkist Kids) Dec 3-1, 4-0
3rd Place Match - Melissa Simmons (OCU/Gator WC) over Brittney Roberts (OCU/Gator WC) Dec 6-0, 5-4
5th Place Match - Amber Miracle (USOEC) over Emma Randall (Lock Haven University) Fall 1-0, 0:13

University - Women’s FS - 77 KG / 169.75 lbs Results
1st Place - Brittany Delgado of OCU/Gator WC
2nd Place - Jordan Hagerman of Missouri Valley Wrestling Club
3rd Place - Paloma Basulto of Missouri Valley Wrestling Club
Round Robin Matches
Brittany Delgado (OCU/Gator WC) over Jordan Hagerman (Missouri Valley Wrestling Club) Fall 0:54
Brittany Delgado (OCU/Gator WC) over Paloma Basulto (Missouri Valley Wrestling Club) Fall 1:17
Jordan Hagerman (Missouri Valley Wrestling Club) over Paloma Basulto (Missouri Valley Wrestling Club) Fall 0:45

True Second - 48KG Results
1st Place - Victoria Anthony of New York AC
2nd Place - Carlene Sluberski of USOEC
1st Place Match - Victoria Anthony (New York AC) over Carlene Sluberski (USOEC) Dec 4-0, 1-0

True Second - 51 Kg Results
2nd Place - Jacqueline Stiles of Cumberlands
2nd Place - Gabrielle Henry of Cumberlands

True Second - 55 Kg Results
1st Place - Natasha Umemoto of OCU/Sunkist Kids
2nd Place - Jessica Medina of Sunkist Kids
1st Place Match - Natasha Umemoto (OCU/Sunkist Kids) over Jessica Medina (Sunkist Kids) Dec 0-1, 3-0, 5-3

True Second - 59 Kg Results
2nd Place - Schuyler Brown of Gator wrestling club
2nd Place - Randi Beltz of Missouri Valley Wrestling Club

True Second - 72 Kg Results
1st Place - Erin Clodgo of Sunkist Kids
2nd Place - Melissa Simmons of OCU/Gator WC
1st Place Match - Erin Clodgo (Sunkist Kids) over Melissa Simmons (OCU/Gator WC) Dec 5-0, 1-0